Kiek kainuoja balkonų stiklinimas?

empty balcony with light brick walls
Photo by Max Vakhtbovych on Pexels.com

Paskutiniu metu tai labai populiaru, ypač senesnės statybos namuose, kuriuose yra atviri arba savarankiškai įstiklinti balkonai. Juk norisi maksimaliai išnaudoti šią erdvę bei jos privalumus. Ir tam tikrai nereikia ypatingai didelių investicijų. Aišku, tai labiau priklauso nuo konkretaus atvejo. Tačiau preliminarios kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki kiek daugiau nei tūkstančio Eurų. Nors kartasi suma gali būti ir dar didesnė, jeigu balkonas bus nestandartinis arba pasirinkta konstrukcija išsiskirs kažkokiomis savo ypatybėmis. Taigi, norint sužinoti tikslią sumą geriausia būtų susisiekti su šioje srityje dirbančiais specialistais. Tuomet aptarus, kokio varianto norėtumėte, jie galės apskaičiuoti bei pasakyti konkrečią galutinę kainą.

Kokį variantą pasirinkti?

Tai labai priklausys ir nuo pačio balkono ar netgi daugiabučio konstrukcijos. Kadangi kartais balkonų stiklinimas atliekamas vien tik įdedant langus, o kartais yra sukuriama konstrukcija nuo pačios jų apačios. Tiesa, toks variantas dažniausiai pasirenkamas, kai renovuojamas visas namas arba esama konstrukcija nėra labai kokybiška ar patikima. Taip pat galima pasirinkti ir aliuminio arba plastiko rėmą kaip konstrukcijos pagrindą. Iš esmės abu variantai bus vienodai geri. Tačiau aliuminis yra plonesnis, tad nebus toks pastebimas ir didesnę dalį galės užimti stiklas. Kas sukuria labiau estetišką vaizdą, tiesa, toks variantas ir kainuoja kažkiek daugiau. Todėl geriausia apsvarstyti visus įmanomus sprendimus ir tik tuomet pasirinkti tinkamiausią.

Stumdomi ar varstomi langai geriau?

Anksčiau dažniausiai būdavo montuojami varstomi kaip ir visur kitur, tad balkonas nebuvo jokia išimtis. Tačiau jau kuris laikas balkonų stiklinimas gali būti atliekamas labai įvairiai išpildant kiekvieno asmeninius norus ar prioritetus. Todėl praktiškai visuomet bus tokia pasirinkimo galimybė. Tiesa, tai labai priklauso ir nuo pačios konstrukcijos. Kadangi plastikinis rėmas dažniausiai turės įprastus varstomus langus, o aliuminis stumdomus. Pastarasis variantas galbūt net praktiškesnis dėl to, jog atidarytas langas neužima papildomos vietos balkone, kurios dažnu atveju nėra tiek jau daug. Be to, galima pasirinkti praktiškai bet kokį tarpą, kokį norėtumėme palikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *