Kokybiškas šviesolaidinis internetas naudojamas kasdien

Prieš gerą dešimtmetį internetas dažniausiai buvo perduodamas laidine technologija, nors jau tada pradėjo veikti ir radijo ryšio technologijos. Jau tada šviesolaidinis internetas buvo pradėtas diegti gana masiškai. Dabar optinis internetas – niekam ne naujiena. Juo naudojasi didieji verslo centrai ir biurai, taip pat šviesolaidinis internetas dažnas miestuose, ypač gyvenamuose rajonuose. Kaimo vietovėse šviesolaidinis internetas yra sutinkamas bibliotekose ir savivaldybėse, tačiau kai kur yra galimybė prisijungti ir namų vartotojams. Viskas priklauso nuo to, kaip interneto tiekėjas planuoja savo tinklą ir komunikacijas.

Kaip veikia šviesolaidinis internetas?

Šviesolaidinis internetas yra interneto prieigos technologija, kuri naudoja šviesos bangas per ploną stiklinį ar plastikinį laidą perduodama duomenis. Tai greitas ir patikimas būdas perduoti didelius kiekius duomenų ilgais atstumais, lyginant su kitomis technologijomis, tokiomis kaip paprastų varinių laidų tinklas ar mobilusis internetas.

Šviesolaidinio interneto pagrindiniai komponentai yra šie:

  • Šviesolaidžio kabelio perdavimo sistema – tai sistema, kuri perduoda informaciją per stiklo arba plastiko laidą. Šviesos bangos eina laidu, kurio vidus yra išklotas veidrodiniu paviršiumi ir atspindi šviesą, o duomenys yra koduojami šviesos bangų dažnio, intensyvumo ar fazių pokyčiais, kad būtų galima perduoti informaciją.
  • Optinis siųstuvas – tai prietaisas, kuris paverčia elektroninį signalą į šviesos bangas ir perduoda jas per laidą.
  • Optinis imtuvas – tai prietaisas, kuris gauna šviesos bangas iš laidų ir paverčia jas į elektroninį signalą.
  • Optinis kryžminis jungiklis – tai prietaisas, kuris leidžia perduoti skirtingus skaitmeninius duomenis tarp kelių laidų, kad būtų galima padidinti perdavimo greitį ir užtikrinti duomenų patikimumą.

Kadangi šviesolaidinis internetas naudoja šviesą kaip perdavimo metodą, jis gali perduoti didelius kiekius duomenų labai dideliais greičiais. Tai yra didelis privalumas, ypač kai reikia perduoti didelius kiekius duomenų, pavyzdžiui, didelių failų atsisiuntimui arba didelio kiekio pralaidumo reikalaujančioms paslaugoms, tokios kaip vaizdo transliacija arba žaidimai tiesiogiai internete. Šviesolaidinis internetas taip pat turi didelį pranašumą dėl jo patikimumo, kadangi jis yra mažiau jautrus elektromagnetiniams trukdžiams ir mechaniniam poveikiui, lyginant su kitomis duomenų perdavimo technologijomis.

Šviesolaidinio interneto pranašumai prieš mobilųjį internetą

Šviesolaidinis internetas turi keletą pranašumų prieš mobilųjį internetą. Čia yra keli iš jų:

  1. Didelis perdavimo greitis. Šviesolaidinis internetas gali perduoti duomenis dideliais greičiais, daugiau nei 100 kartų greičiau nei dauguma mobiliojo interneto paslaugų. Tai leidžia vartotojams greitai atsisiųsti didelius failus arba žiūrėti aukštos raiškos vaizdo įrašus be uždelsimų.
  2. Didelis pralaidumas. Šviesolaidiniu internetu galima perduoti didelius kiekius duomenų be jokių problemų, o mobilusis internetas gali patirti įvairių sutrikimų, kai dideli kiekiai duomenų leidžiami per mobiliojo ryšio tinklą.
  3. Stabilumas. Šviesolaidinis internetas yra stabilus ir patikimas, nes nekyla jokių trikdžių arba sutrikimų dėl atmosferos sąlygų ar kitų išorinių veiksnių, kurie gali paveikti mobiliojo ryšio kokybę.
  4. Mažesnis uždelsimas. Šviesolaidinis internetas turi mažesnį uždelsimą (lagą) nei mobilusis internetas. Tai yra labai svarbu vartotojams, kurie naudoja internetą realaus laiko procesams, pvz., žaidžiant žaidimus ar perduodant vaizdo transliacijas.
  5. Saugumas. Šviesolaidinis internetas susiduria su mažiau saugumo problemų, nei mobilusis internetas. Mobilusis internetas gali būti naudojamas duomenų vagystėms, nes duomenys yra perduodami per mažiau apsaugotus belaidžius tinklus, tuo tarpu šviesolaidinis internetas yra geriau apsaugotas nuo tokios rūšies atakų.

Vis dėlto, mobilusis internetas taip pat turi keletą privalumų, tokių kaip mobilumas ir galimybė naudoti internetą bet kuriame pasaulio kampelyje. Priklausomai nuo individualių poreikių, vartotojai gali pasirinkti vieną iš šių pasirinkimų arba naudoti abi technologijas kartu, priklausomai nuo poreikių ir aplinkybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *