Kartais galima pastebėti, kaip du maži vaikai ginčijasi, kuris futbolininkas geresnis Mbape ar Ronaldo. Mažųjų sirgalių paklausus, kur dabar žaidžia šie garsūs ir sėkmingi futbolininkai, jie dažnai tiesiog nežino arba nepamena. Kartais įvardina komandas, kuriose futbolininkai žaidė anksčiau. Jų kol kas nelabai domina konkretūs sporto rezultatai, tačiau savo dievaičius nuo pat mažens turi daugybė vaikų. Net ir tie, kurie futbolo nežaidžia, nelanko vietos futbolo mokyklos ar būrelio.
Nuo pat mažens yra skatinamas susidomėjimas futbolu. Vėliau jis gali išaugti į tikrą aistrą, o kartais net privesti prie savotiškos priklausomybės. Taip, teisingai, priklausomybės nuo futbolo žiūrėjimo, suvenyrų pirkimo ir net ta, tikrų futbolininkų garbinimo. Kaip manote, kokio bieso tie pusnuogiai sirgaliai pasileidžia bėgti per stadioną. Kažkodėl krepšinio fanai į aikštelę neišeina pasivaikščioti…
Futbolas nuo mažų dienų
Sportas vaikus lydi nuo pat mažens. Ypač tas, kuris gali būti kultivuojamas šeimoje. Jau nuo 2-3 metų vaikai kartu su tėčiu eina paspardyti kamuolio kieme, važinėti dviračiu, eina ristynių. Visa tai tik domėjimusi sportu pradžia. Vėliau vaikai sužino apie Lewandowskį, Romaldo, Messi, Mbape, Haalandą ir kitus garsius sportininkus.
Mokykloje jau nuo pirmųjų klasių prasideda įvairūs sporto būreliai, atsiranda daugiau bendraminčių, vaikai mielai spardo kad ir nedidelį kamuoliuką šalia mokyklos. Taip pat ieško internete spalvinimo knygelių su žymiais futbolininkais ir lenktyninėmis mašinomis. Juk Ronaldo turi jų tiek daug…
Visagalis internetas
Pastaruosius 20 metų futbolo sirgalių gyvenimas pasikeitė. Plakatai ant sienų išliko, tačiau atsirado internetas ir Youtube, TikTok, X, Instagram ir kitos platformos. Jose gausu video klipų su geriausiais momentais iš futbolo varžybų, kurios vyko dar tais laikais, kai žiūrėtojo tėvai dar buvo maži. Šimtai valandų geriausios medžiagos, įrašų, analizių, įdomių faktų apie sportą. Visa tai pasiekiama būtent internetu. Per televiziją galima pasižiūrėti rungtynes, tačiau visa analitinė medžiaga nugulė internete.
Tai labai patogu. Juk įdomius video gali nusiųsti ir draugams, taip įtraukiant į futbolo sirgalių pasaulį dar daugiau žmonių.
Futbolo prekės ženklai
Net jei futbolo rezultatai šiais metais gana nuvilia, tai ne didžiausia bėda. Futbolas yra šimtametis sportas. Komandos kūrėsi, buvo pervadinamos, bankrutavo, vėliau pakildavo iš pelenų ir vėl išnykdavo. Svarbu, koks prekės ženklas buvo sukurtas ir kaip jis įstrigo žmonių atmintyje.
Pavyzdžiui, ką jums sako pavadinimas Hegelmann. O Barcelona? Kuris futbolo klubas jums kelia daugiau teigiamų emocijų: Ispanijos ar Lietuvos? Daugelis futbolo gerbėjų net suabejotų, kad Hegelmann yra Lietuvos klubas, tuo labiau žaidžiantis Kaune.
Futbolo prekės ženklai yra labai galingi ir koja kojon žengia šalia Apple ar Coca-Cola. Dėl to daugybė žmonių iš viso pasaulio atvažiuoja į tų futbolo klubų stadionus, perka suvenyrus, marškinėlius sau ir savo vaikams, šalikus, kepures, kuprines ir kitą atributiką. Taip populiarinamas futbolas (o klubai uždirba papildomų lėšų).
TV transliacijos
Futbolas Lietuvoje nėra populiarus sportas, nors žaidžiančiųjų yra tikrai daugiau, nei krepšininkų. Tai atsiliepia ir galimybėms futbolą žiūrėti per televiziją. Nacionaliniai kanalai praktiškai nerodo klubinio futbolo, dažniausiai apsiribojama pasaulio čempionato transliacijomis. Deja, to nepakanka. Klubinis futbolas rodomas per palydovines televizijas, o prie jų priėjimą turi tikrai ne visi. Futbolas jau dabar yra televizinis sportas, tačiau Lietuvoje galimybės tokias transliacijas matyti nemokamai yra nedidelės. Nebent sporto baruose. Bet kuriuo atveju, situacija galėtų pasikeisti. Tada daugiau žmonių susidomėtų elitiniu futbolu ir po truputį įdomu pasidarytų ir lietuviško futbolo rezultatai bei tendencijos.