Odos bėrimai vaikams. Ką daryti? Atsako medikė

Iderma inf.

Bėrimas yra vienas ryškiausių požymių, kad organizmas nėra viskas gerai. Galima tik pasidžiaugti, kad toks požymis yra, kadangi jis skatina suskubti ieškoti priežasčių – kodėl taip nutiko. Svarbiausia yra nebandyti gydyti problemų patiems, kadangi tai gali sukelti dar daugiau nesklandumų.

Odos bėrimai gali būti labai įvairūs. Retas medikas į juos pasižiūrėjęs gali tiksliai nusakyti – kas yra. Net ir kai akivaizdu – dažniausiai atliekami tyrimai, kurie gali padėti identifikuoti tikslią problemą ir rasti labiausiai tinkamą gydymo metodą.

Apie odos bėrimų priežastis ir pasekmes pasakoja dermatologė Jurgita.

Negalima gydyti naminiais metodais

Odos problemų yra labai daug ir normalų, kad per amžius buvo rasta labai daug skirtingų metodų, kurie galėjo padėti tas problemas sutvarkyti. Tačiau tokie naminiai metodai buvo geras pasirinkimas tik tada, kai nebuvo vaistų. Dažnas naminis metodas, kad ir koks nekaltas atrodo, sukelia kur kas daugiau nesklandumų. Viena problema yra sutvarkoma, o kita atsiranda.

Vaikų dermatologas Jurgita teigia, kad tėveliai naudodami močiučių patarimais labai dažnai daro daugiau problemų nei jų buvo. „Bandymai oro ligas gydyti įvairiomis žolelėmis gali dar labiau suderinti organizmą. Deja, vėliau kovoti su problema gali būti ne tik sunkiau, tačiau ir brangiau. Tai, kas tiko anksčiau – tikrai nebūtinai yra geriausias pasirinkimas šiuo metu. Kliaukitės medicina ir farmacija. Jos yra patikrintos ir ištirtos“.

Svarbu greita reakcija

Kad ir kokia sveikatos patikra būtų reikalinga, kad ir kokia problema egzistuotų – visada svarbiausia reakcija. Dažniausiai net ir mažos, greitai sutvarkomos problemos reikalauja labai daug laiko bei pastangų dėl to, kad žmonės nesikreipė skubiai pas medikus.

„Daugeliui atrodo, kad odos problemos nėra rimtos. Jas galima išgydyti įvairiais kremais. Kuo ilgiau laukiama – tuo didesnė tikimybė, kad net teks naudoti antibiotikus“,- pasakoja Jurgita.

Gyvensena – matyti ant odos

Galiausiai, medikė akcentuoja, kad labai dažnai vaikus beria dėl to, kad tėveliai neskiria užtektinai dėmesio mažylių mitybai. Duodama daug cukraus, įvairių pusgaminių. Nuo to vaikus gana dažnai beria, atsiranda virškinimo problemos bei kiti sveikatos trikdžiai.

Radus gerą kliniką joje reikia lankytis ne tik tada, kai problema yra, tačiau ir patikroms. Tai gali padėti užkirsti kelią rimtos sveikatos problemoms. Atlikti kraujo tyrimus verta kartą per metus. Jie gali parodyti galimas infekcijas, kitas problemas, kurias pradėjus gydyti bus galima išvengti bėrimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *