Tinkamo organizacijos mikroklimato nauda įmonėms

Šiais laikais įmonės labai daug dėmesio skiria mikroklimatui, bendradarbių bendruomeniškumo kūrimui, lyderystei. Norisi, kad buvimas įmonėje žmonėms keltų geras emocijas, skatintų dirbti ne tik dėl būtinybės, tačiau ir dėl poreikio.

Įmonės mikroklimatas turi atitikti visų komandos narių poreikius. Žinoma, orientuotas ne tik į individualybes, tačiau ir į visą komandą. Pirmiausia atliekami įmonės klimato tyrimai ir kai tiksliai žinoma bendra situacija – galima imtis priemonių, kurios padeda atlikus korekcijas tikėtis geresnių rezultatų.

μClimate tyrimas – informatyvus situacijos suvokimas

Mikroklimato aplinkos tyrimas yra kiekybinis. Jos metu apklausiami darbuotojai, vertinamos jų nuomonės, analizuojami rezultatai. Tokio tipo tyrimo tikslas yra įvertinti – kaip komandos nariai jaučiasi darbo vietoje, kokie jų poreikiai, galiausiai, kokiomis priemonėmis bendrą situaciją galima padaryti kur kas geresne.

Tinkamas įmonės mikroklimatas gali padėti visiems komandos nariams kartu ir tuo pačiu kiekvienam atskiria kur kas geriau jaustis darbo vietoje. Tai prisideda prie didesnio darbo našumo. Ne veltui šiais laikais yra akcentuojama, kad atitinkama, poreikius patenkinanti darbo vieta yra susijusi ne tik su finansiniais aspektais, tačiau ir su moraliniais.

Kada reikia mikroklimato tyrimo?

Apskritai mikroklimato tyrimas yra rekomenduojamas visoms įmonėms, kurios rūpinasi savo darbuotojais bei aplinka, kurioje jie dirba. Visgi, tam tikri ženklai parodo, kad toks tyrimas ir tuo pačiu rezultatų įvertinimas yra būtinas, kai:

  1. Komandos nariai nesutaria.
  2. Kai staiga įmonės pajamos pradeda kristi.
  3. Kai kyla dažnai ginčai tarp vadovo ir komandos narių.
  4. Ir kitais atvejais.

Privalumai, kurie džiugina kokybe

Radus patikimą įmonę, kuri tiksliai atlieka darbus, galite būti ramus, kad gausite didelę naudą savo įmonei. Pirmiausia tai:

  1. Vadovai kur kas geriau supranta savo komandos narius ir gali jiems sukurti tokias sąlygas, kurios atitinka komandos poreikius.
  2. Vadovai sužino – kokiomis priemonėmis galima gerinti įmonės mikroklimatą.
  3. Labai patogu palyginti skirtingų įmonės padalinių savijauta darbo metu, analizuoti skirtumus ir imti pavyzdį iš tų komandų, kurios labiau patenkintos darbo aplinką.
  4. Galiausiai, parodoma darbuotojams, kurie rūpi ir kas stengiamasi jiems kurti tinkamą aplinką.

Tinkama aplinka – gerina darbuotojų darbo našumą. Tai yra faktas, tad ją kurti – apsimoka įmonei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *