Sportinė apranga moterims: praktiniai patarimai, kad sporto salėje jaustumėtės nepriekaištingai

Turbūt sutiksite, kad sportuojant būtina kokybiška ir patogi sportinė apranga moterims. Tinkami treniruočių drabužiai neapsunkins, apsaugos odą nuo trinties ir sudirgimo, taip pat padės kūno termoreguliacijai – vėsins kūną, kai karšta, ir sušildys, kai šalta.

Turėtumėte pasirinkti Jūsų kūnui ir sudėjimui geriausiai tinkančią, maloniai priglundančią aprangą, kuri nevaržo judesių ir apsaugo nuo diskomforto treniruotės metu. Kuo geriau parinkti treniruočių drabužiai, tuo patogiau bus sportuoti.

Internetinės parduotuvės gymglamour.lt komanda atsako, į ką atsižvelgti turėtų kiekviena moteris, renkantis aprangą sportui:

Audiniai

Drabužiai turi gerai kvėpuoti, kad prakaitas ir šiluma greičiau išgaruotų. Mažo intensyvumo mankštai, kai nesitikite, kad gausiai prakaituosite, pavyzdžiui, vaikščiojant ar jogai, medvilnė yra puikus pasirinkimas, nes ji puikiai pralaidi orui ir yra patogi. Tačiau medvilnės pluoštai yra kaupiantys vandenį, todėl aktyviai sportuojant, juose užsilaiko drėgmė, jaučiamas diskomfortas.

Didesnio intensyvumo treniruotėms būtina rinktis drabužius, kurie itin greitai sugeria drėgmę ir išdžiūsta. Tam geriau tinka sintetiniai audiniai, tokia kaip poliesteris, poliamidai (nailonas). Iš jų pagaminta sportinė apranga moterims puikiai pašalina prakaitą ir greitai išdžiovina. Ieškokite antimikrobinių savybių ar dangų, kurios sumažina sintetinių medžiagų kvapus, nes neleidžia bakterijoms augti ar plisti. Natūralūs pluoštai, tokie kaip bambukas ir merino vilna, taip pat sugeria drėgmę, tačiau dažnai yra brangesni.

Kompresinė sportinė apranga moterims

Nustatyta, kad kompresiniai drabužiai pagerina našumą treniruotės metu. Jie veikia suspausdami raumenis, prilaikydami kūną, suteikdami atramą ir stabilumą. Taip pat jie aktyvina kraujotaką, todėl į raumenis patenka daugiau deguonies. Geresnė deguonies apytaka sumažina pieno rūgšties kaupimąsi ir sumažina bendrą raumenų skausmą po treniruotės.

Orai

Treniruočių drabužiai turėtų būti parenkami pagal oro temperatūrą ir užtikrinti komfortą kūnui treniruotės metu:

  • Šiltas oras: sportinė apranga moterims vasaros metu turėtų būti lengva. Rūbai iš natūralių audinių, gerai kvėpuojantys, garinantys drėgmę ir maloniai vėsinantys kūną.
  • Šaltas oras: apsirenkite sluoksniais, kuriuos galite nusimesti, kai sušilsite. Idealiu atveju sandarus apatinis sluoksnis, šiltas vidurinis sluoksnis, pavyzdžiui, vilna, ir, jei reikia, tinkama oro sąlygoms atspari striukė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *