Nauji produktai, 2023 m. atvykę į Lietuvos rinką

produktai
Photo by Pixabay on Pexels.com

Kiekvienais metais susiduriame su vis naujais prekės ženklais ir produktais Lietuvoje ir net nesusimąstome, kad iš tiesų jie nėra visiškai nauji. Kai kurie tie „nauji“ produktai yra tiesiog senų produktų naujas prekės ženklas. Bet apie tai − kiek vėliau. Šiame straipsnyje norime pristatyti keletą įdomesnių naujų produktų, 2023-iais pasirodžiusių Lietuvos rinkoje.

Nauja maisto produktų linija „Well Done“

Tikriausiai pastebėjote daugybę reklamų, kuriose reklamuojami įvairūs maisto produktai skambiu anglišku pavadinimu „Well Done“. Tai nuosavas prekybos centro „Maxima“ prekės ženklas (kiti jų ženklai yra „Optima linija“ ir „Favorit“), suteikiamas aukštos ir premium klasės maisto produktams. Kadangi šio prekybos centro prekės ženklas „Favorit“ nėra laikomas aukštos kokybės bei yra vidutinės kainos, „Maxima“ nusprendė įvesti dar vieną liniją. Kaip jiems seksis – pamatysime ateityje, nes kol kas nei „Optima Linija“, nei „Favorit“ prekės ženklai nėra naikinami iš rinkos.

Tokia strategija − ne naujiena. Jau seniau „Maxima“ įvedinėjo į rinką savus prekės ženklus. Aišku, čia labai meistriškai veikia prekybos centras „Lidl“, kuris daugiausiai prekiauja tik savo prekės ženklais. Iš tikrųjų tuos maisto produktus gamina tos pačios įmonės, kurios į rinką tiekia ir žinomų prekės ženklų produkciją. Dažnai padaryti prekės ženklą populiarų būna labai brangu. Kai yra naudojamas vietos prekybos centro prekės ženklas, galima paspartinti prekybą ir lygiagrečiai dirbti su savu prekės ženklu. Taip vienoje lentynoje atsiduria „Bocmano“ ir „Well Done“ silkių filė, kuri skiriasi tik pakuotės išvaizda ir kaina. Pati pakuotė yra tokios pat formos, o maistas – tokio pat skonio. Skiriasi tik kaina ir pavadinimas. Spėkite, kuris pigesnis? Aišku, kad prekybos centro prekės ženklo, nes tai yra pačios galingiausios prekybos įmonės Lietuvoje, diktuojančios savo sąlygas.

Užpilami makaronai „REEVA“

Dėl vykstančio karo Ukrainoje iš parduotuvių lentynų buvo panaikintos tam tikros prekės. Vienu metu buvo nebepardavinėjamas populiarus maisto produktas – užpilami makaronai „Rolton“ ir didesnės jų pakuotės „Big Bon“. Vietoj jų buvo pasiūlytos alternatyvos, tačiau jų kaina − pakankamai aukšta.

2023 metais Lietuvos rinkoje pasirodė „REEVA“ – naujas prekės ženklas. Vartotojai netruko pastebėti, kad tai yra senasis „Rolton“, tik su nauju pavadinimu. Iš esmės, tai yra naujas produktas, tik gamintojai pergudravo pardavimų sistemą.

Nauji Samsung telefonai Fold 3 ir Flip 3

„Na gerai, pažaidėte ir gana!“: taip sakė daugybė ekspertų, kai rinkoje pasirodė neįprastos formos Samsung telefonai „Fold 2“ ir „Flip 2“. Sulenkiamas ekranas nėra visiškai nauja technologija, tačiau skersai ir išilgai susilenkiantys telefonai pasirodė esą kur kas įdomesni nei tradicinės 6,5 colių įstrižainės „plytos“. 2023 metais Lietuvą pasiekė net trijų versijų telefonai, vis dar sugebantys nustebinti naudotojus. Atrodo, kad Samsung išsiaiškino savo nišą, nes jų kainos nėra pačios priimtiniausios eiliniam žmogui.

Į Lietuvą atkeliavo dar daug naujų produktų − įvairūs kompiuteriai, ultragarso dantų šepetėliai, kaitinamojo tabako įrenginiai su įvairiais aksesuarais, rūbai bei kvepalai. Be to, pasirodė pirmasis pasaulyje mėšlu varomas traktorius („Auga“ sukūrė tokį „monstrą“). Keista, kad šiais metais vis dar nematome naujų ledų ar grilio gaminių. Tikriausiai šių gaminių pasirinkimas yra pakankamai didelis ir vis dar vyksta stipri kova tarp jau rinkoje esančių prekės ženklų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *