Rinkitės baidarių nuomą Aukštaitijoje

Baidarių nuoma Aukštaitijoje – vis dažniau pasirenkama  veikla pastaruoju metu.  Verslininkai, kurių pagrindinė veiklos sritis – baidarių nuoma, džiūgauja, jog vandens turizmas Lietuvoje tampa vis populiaresnis. Norintiems patogios nakvynės, baidarių nuomotojai pasiūlys maršrutą su kaimo sodybomis ar kitais nakvynei patogiais objektais. Ekstremalesnių nuotykių mėgėjai jaukiai įsikurs palapinėse prie laužo kokiame nors atrastame upės pakrantės kampelyje. Taigi, kelionės baidarėmis žada tikrai neužmirštamą poilsį.

Plaukimas Lakajos upe – vienas dažniausių maršrutų Aukštaitijoje. Tai rami, graži, švari miškų upė su mažai apgyvendintais krantais Labanoro regioniniame parke. Maršruto ilgis paprastai būna apie 31 km, dažniausiai plaukiama dvi dienas. Tinka plaukti mažai patyrusiems keliautojams, šeimoms su mažais vaikais. Nors daugelis pramogaujančių plaukimą Lakajos upe įvardija, kaip sunkiau pasiekiamą kelionių tašką, tame galima pamatyti ir daug pliusų. Lakajos upė iš tiesų yra šiek tiek toliau nuo civilizacijos. Užtat ko verta šiek tiek laukinė gamta, atokiau įsikūrusios stovyklavietės ar miško glūdumoj stūksančios sodybos. Trokštate dar sudėtingesnės kelionės? Puiku, maršrutą galima nesunkiai prailginti: prieš įplaukiant į Lakajos upę yra galimybė pakeliauti Labanoro regioninio parko ežerynu arba praplaukus visą Lakajos upę, toliau leistis pasroviui Žeimenos upe, vėliau – Nerimi iki Vilniaus.

Labai dažnai žmonės atsisako žygių baidarėmis dėl mažamečių vaikų. Tikrai visai be reikalo. Plaukti baidarėmis su vaikais yra pakankamai saugu. Tiesiog tereikia įdėti daugiau pastangų ruošiantis žygiui, gerai apgalvoti visus būtinus pasiimti daiktus. Pačioje baidarėje  vaikai, panašiai iki 6 metų, yra sodinami į specialias įstatomas kėdutes. Na, be abejonės, visos kelionės metu dėvimos liemenės suteiks dar daugiau saugumo. Todėl atsisakyti baidarių žygių dėl neva nesaugumo vaikams tikrai nereikėtų. Juolab, tai puiki galimybę padėti mažyliams pamilti aktyvų poilsį.

Vienas dažniausių klausimų – kokį maršrutą pasirinkti. Patirties turintys keliautojai siūlo, prieš pasirenkant maršrutą, atsakyti sau į keletą klausimų:

  • Kiek laiko norėčiau skirti kelionei?
  • Aktualu maršrutas be kliūčių ar atvirkščiai norisi kuo sudėtingesnės kelionės?
  • Ar noriu plaukti tik upe? Galbūt aktualu pasiplaukiojimas ežerais?
  • Kur norėčiau nakvoti, stovyklavietėje ar sodyboje?

Paprastai, atsakius į šiuos klausimus, maršrutą išsirinkti nėra sudėtinga. O dėl saugumo galite būti ramūs. Jums tereikia pasitikėti baidarių nuomos punktų darbuotojais, kurie prieš kelionę  papasakoja, kaip taisyklingai naudotis baidare bei irklais plaukimo metu ir  duoda profesionalias gelbėjimosi liemenes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *