Namo statyba efektyvesnė, jei naudojami statybiniai blokeliai

Artėjant namo statymui tampa aktualūs visi, su statybomis susiję, klausimai. Vieniems tai nuoširdžiai įdomu, kitiems lyg prievolė rinktis ir stebėti, kokios statybinės medžiagos bus reikalingos namo statybai. Jau pačių statybų pradžioje išgirsite klausimą, kokias medžiagas norėsite pasirinkti sienų mūrui. Vieni nori plytų, kiti renkasi populiariuosius statybinius blokelius. Kiekvienas pasirinkimas gali turėti tam tikrų privalumų bei trūkumų, nes rinkoje jų pasiūla tikrai plati. Tenka pastebėti, kad žmonės visgi mieliau ir dažniau renkasi blokelius. Taip yra dėl to, kad statybiniai blokeliai paspartina namo statybų darbus, yra pigesni bei turi didesnius nei plytų išmatavimus. Juos taip pat mielai naudoja ir sienų tarp butų bei laiptinių, pertvarų, gaisrui atsparių ir garsui nepralaidžių sienų statyboms.

Statybiniai blokeliai būna skirtingų tipų, todėl išrinkti tinkamus gali prireikti laiko. Turite žinoti tam tikrus aspektus, kuriais remiantis galėsite šį darbą paspartinti. Dažniausiai statyboms naudojami šie blokeliai:

  • silikatiniai;
  • keraminiai;
  • keramzitbetoniai;
  • akyto betono (dujų silikato).

Visi jie turi skirtingas savybes ir išsiskiria tam tikromis savybėmis. Vieni jų yra tvirtesni, kiti turintys geresnę garso izoliacija ar didesnį atsparumą šalčiui. Kita dalis turi patikimesnes šilumos savybes, apšiltinimo sluoksnį ar vandens įmirkį. Pagal Jums reikalingas specifikacijas ir rinkitės pačius tinkamiausius blokelius statyboms.

Lietuvoje tikrai aktualios yra blokelių šilumos savybės. Jas turi skirtingas kiekvienas tipas šių medžiagų. Taip yra dėl to, kad jie turi skirtingas blokų struktūras, pagaminimo medžiagas bei su tuo susiję blokelių tankiai. Renkantis tinkamiausius blokelius savo namo statybai turite žinoti, jog kuo mažesnis blokelio tankumas, tuo blokelis bus šiltesnis. Su tuo dar yra susiję ir statybinio blokelio šilumos koeficientas, šiluminė varža bei apšiltinimo sluoksnis. Kaip tankis įtakoja blokelio šilumos savybes, nusako techninis parametras – blokelio šilumos koeficientas λ10. Pagal jį bus paskaičiuota blokelio šiluminė varža.

Rinkdamiesi statybinius blokelius nepamirkite atsižvelgti ir į jų kainą bei darbo, laiko sąnaudas. Bus tikrai naudinga, jei pasiskaičiuosite visas įmanomas išlaidas medžiagoms įsigyti, mūrijimo darbams atlikti. Taip pat nepamirškite ir sienų apšiltinimo. Tuomet kompleksinis sprendimas bus pats tinkamiausias ir efektyviausias visais atžvilgiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *