Metalo pjovimas lazeriu: ką verta žinoti apie CNC stakles?

Metalo pjovimas lazeriu yra vienas efektyviausių metodų, norint greitai, kokybiškai gauti pageidaujamos formos metalo detales. Atsakome, ką verta žinoti apie pjovimą lazeriu ir CNC stakles.

CNC lazerinis pjaustytuvas yra kompiuterinio skaitmeninio valdymo (CNC) įrangos dalis, kuri naudoja fokusuotą, didelės galios lazerio spindulį, kad paženklintų, pjaustytų ar išgraviruotų medžiagą, kad būtų suformuotos pasirinktinės formos. Dėl unikalios konstrukcijos ir veikimo jis labai tikslus, ypač pjaunant sudėtingas formas ir mažas skylutes.

CNC lazeriniai pjaustytuvai savo konstrukcija ir pjovimo būdu šiek tiek skiriasi nuo įprastų CNC staklių.

Metalo pjovimas CNC lazeriu yra nekontaktinis, terminis procesas. CNC lazerinis pjaustytuvas turi lazerio galvutę, kurioje yra lazerio fokusavimo objektyvas ir antgalis. Per antgalį šis galvutės ir lęšio mazgas fokusuoja lazerio spindulį – labai didelio intensyvumo šviesos stulpelį ㅡ ant ruošinio, lydydamas ir supjaustydamas ruošinį, kad susidarytų norima forma. CNC lazeriuose naudojamos suspaustos dujos (taip pat tekančios per antgalį, išskiriantį lazerio spindulį), kad atvėsintų fokusavimo lęšį ir pašalintų išgaravusį metalą iš ruošinio.

Pažvelkite į tai taip. Kai sufokusuojate didelės galios lazerio spindulį į metalinio paviršiaus tašką, šilumos tankis toje vietoje tampa didelis, todėl greitai įkaista ir dalinis (arba visiškai) tas taškas išgaruoja ant metalo. Tada CNC technologija valdo šios lazerio galvutės ir lazerio spindulio judesių seką ant darbinio paviršiaus, kad suformuotų norimas pasirinktines formas ir savybes.

Čia pateikiamas kai kurių CNC lazerinio pjovimo proceso pranašumų, palyginti su įprastiniais CNC apdirbimo procesais, sąrašas:

  • Metalo pjovimas CNC lazeriu sukuria sudėtingesnius dizainus, tačiau pjovimas atliekamas labai tiksliai ir greitai.
  • CNC lazerinis pjovimas atlieka švaresnius pjūvius, todėl nereikia atlikti papildomų apdorojimo (arba apdailos) operacijų.
  • Naudojant CNC lazerinius pjaustytuvus, nereikia kelių pjovimo įrankių arba specialių įrankių, pvz., įprastuose CNC maršrutizatoriuose ir frezavimo staklėse.
  • Nekontaktinis metalo pjovimo lazeriu procesas sumažina medžiagos iškraipymo ir medžiagos užteršimo riziką, todėl jie idealiai tinka komponentams, kurie bus naudojami medicinos pramonėje, apdirbti.

Akivaizdu: inovatyvios lazerinės technologijos nepamainomos puikiems rezultatams. Pats metas  išbandyti lazerio kokybę ir Jums!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *