Karjerą ir mokslus galima suderinti: VILNIUS TECH prasideda hibridinės studijos

Būsimieji magistrai gali rinktis lankstesnę studijų formą, kviečia Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH), jau pradėjęs rengtis būsimajam studijų sezonui. Hibridinės magistro studijos skirtos dirbantiems, gyvenantiems toliau nuo didžiųjų miestų ar netgi užsienyje, mokytis ne tik iš dėstytojų, bet ir iš bendramokslių.

„Pasaulis iš esmės pasikeitė ir mokytis tapo madinga visą gyvenimą. Hibridinės studijos – tai puiki galimybė derinti savo profesinį tobulėjimą derinant ir studijas su darbu. Kelerius metus padirbėję darbuotojai neretai pradeda svarstyti, kodėl gi neįprasminus savo mokymosi įgyjant diplomą, kodėl negrįžus pasimokyti į universitetą, užuot rinkus savo kompetencijų portfelį iš pavienių kursų ir seminarų“, – pristatydama hibridinių studijų programą pastebi VILNIUS TECH Studijų prorektorė dr. Živilė Sederevičiūtė-Pačiauskienė.

Šiandien įmonės siūlo nuo trumpų mokomųjų video iki įvairios trukmės mokymų, kurių tikslas tobulėti arba tiesiog sužinoti ar išbandyti kažką naujo.

VILNIUS TECH rengiami specialistai paklausūs ir baigusieji bakalaurai dažniausiai turi įdomius ir gerai apmokamus darbus. Todėl nenori ar tiesiog negali daryti profesinės pertraukos.

„Mūsų tikslas šiems žmonėms pasiūlyti hibridines magistro studijas, kai prie studijų grupės užsiėmimų, kurie vyksta universiteto auditorijoje, galima jungtis nuotoliniu būdu. Norinčiojo studijuoti ir dėstytojo prioritetas – kontaktinės paskaitos, tačiau tam tikromis aplinkybėmis sudaroma galimybė nepraleisti užsiėmimų, juose dalyvaujant videokonferencijos būdu“, – akcentuoja Ž. Sederevičiūtė-Pačiauskienė.

Hibridinės studijos yra galimybė tapti universiteto studentu gyvenantiems ir dirbantiems bet kurioje Lietuvos vietoje, kur šalia universiteto nėra, o važinėti į paskaitas kiekvieną dieną yra sunku.

Bendramoksliai yra svarbi studijų kokybės dalis

Hibridinės studijos sudaro galimybę iš dalies mokytis nuotoliniu būdu. Jas pasirinkęs studentas galės jungtis prie bendrųjų paskaitų, kurios vyksta realiai auditorijoje. Jis privalės atvykti ir kontaktiniu būdu atsiskaityti užduotis, tačiau pasirinkti galės dalyvavimo paskaitose būdą – ar jungtis nuotoliniu būdu ar atvykti į užsiėmimus.

Darbas auditorijoje turi daug privalumų, nes žinių galima semtis ne tik iš dėstytojų, bet ir iš bendramokslių, kartu analizuoti, diskutuoti, kurti. Įgyvendinti bendrus projektus su bendramoksliais studentai galės ir jungdamiesi prie paskaitos iš savo buvimo vietos.

„Žinios yra labai svarbi magistro studijų dalis. Tačiau ne vienintelė. Labai svarbi studijų dalis yra ryšiai su bendrakursiais,  bendra praktinė veikla, galimybė realiu metu aiškintis užduotis, diskutuoti, klausti“, – pabrėžia VILNIUS TECH Studijų prorektorė.

Pasaulyje populiarėja atvirieji kursai internetu (angl. Massive open online courses, MOOC) ir, juos baigus, galima gauti net ir pasaulyje pirmaujančiųjų universitetų diplomą. COVID-19 pandemija mus pripratino prie šio patogaus studijų būdo, o technologijos sudarė sąlygas tokioms studijoms.  

Tačiau, anot Ž. Sederevičiūtė-Pačiauskienės, VILNIUS TECH siekia, kad universiteto magistrai gautų ne vien diplomą, bet ir kokybišką išsilavinimą.

„Studijų vertė ir kokybė susideda iš daugybės dalykų. Puikiai žinome, kad studijos tarptautinėje grupėje yra vertingesnės už studijas nacionalinėje grupėje, nes grįžtamasis ryšys iš studijuojančių kolegų atspindi kitokį požiūrį, suteikia supratimą, ką reiškia dirbti tarptautinėje aplinkoje, kurti produktą kitos šalies vartotojams“, – pastebi prorektorė.

Siekdamas lankstesnių magistro studijų formos, VILNIUS TECH kuria ir vadinamąją mikrokredencialų sistemą. Tai magistro studijos pagal sudarytą individualų planą arba, kitaip tariant, patogiu tempu. Pavyzdžiui, dirbantis žmogus yra per daug užsiėmęs studijuoti kiekvieną vakarą, todėl pasirinkęs po du dalykus per pusmetį vietoje penkių, jis gali gauti tą patį magistro laipsnį, tik per ilgesnį laiką.  

Hibridinės studijos nuo rugsėjo 1 d.

Lankstesnių studijų programa VILNIUS TECH universitete startuoja rugsėjo 1 d., priėmimas į hibridines studijas prasidės nuo liepos 4 d.

Galima rinkis magistro hibridines studijas nuo Inžinerijos iki Ekonomikos ar Finansų. Programų sąrašą galima rasti čia: https://vilniustech.lt/stojantiesiems/hibridines-studijos/334930.

Pirmą kartą siekiantieji magistro laipsnio studentai gali pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas. VILNIUS TECH taip pat kompensuoja studijų įmokas geriausiai besimokantiems studentams.

Kaip gauti VILNIUS TECH magistro studijų  kompensaciją

Pasirašę sutartis išankstinio priėmimo metu ir negavę valstybės finansavimo, studentai gali gauti VILNIUS TECH studijų įmokos kompensaciją. Išankstinis priėmimas vyksta iki gegužės 30 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *