Saugaus vairavimo patarimai: kaip išvengti įvykių ir pagerinti asmeninę kelių eismo saugą?

remontas

Saugus vairavimas yra ne tik vairuotojo pareiga, bet ir būtinybė. Kiekvienais metais Lietuvoje įvyksta daugiau nei 3 tūkstančiai eismo įvykių, kuriuose žūva ar sužeidžiama apie 5 tūkstančius žmonių. Dauguma šių nelaimingų atsitikimų galėtų būti išvengta, jei vairuotojai laikytųsi saugaus vairavimo principų ir kelių eismo taisyklių. Šiame straipsnyje pateiksime keletą saugaus vairavimo patarimų, kurie padės jums išsaugoti savo ir kitų žmonių gyvybes bei sveikatą.

Praktika yra būtinybė

Praktikuokite saugų vairavimą. Tai reiškia, kad turite būti budrūs, kantrūs ir ramūs prie vairo. Venkite agresyvaus ar impulsyvaus elgesio, kuris gali sukelti konfliktus ar pavojingas situacijas. Laikykitės saugaus atstumo tarp transporto priemonių, neviršykite leistino greičio ir nesileiskite į rizikingus manevrus.

Venkite blaškymosi. Blaškymasis yra viena iš dažniausių eismo įvykių priežasčių. Blaškymasis reiškia bet kokį veiksmą ar veiksnį, kuris atitraukia jūsų dėmesį nuo kelio ir vairo. Tai gali būti mobilusis telefonas, vaizdo skambutis, valgymas, makiažas, vaikai, ekranai ar kita. Blaškymasis sumažina jūsų reakcijos laiką ir gebėjimą stebėti ir įvertinti aplinką.

Atkreipkite dėmesį į aplinką. Kiekvieną kartą būtina išlaikyti budrumą ir stebėti kelią bei kitus eismo dalyvius. Dažnai tikrinkite automobilio veidrodėlius ir signalizaciją. Nepamirškite įvertinti kelio sąlygų, orų ir matomumo. Būkite ypač atsargūs siaurose ar judriose gatvėse, prie pėsčiųjų perėjų, važiuojant mieste ar užmiesčiu. Jei atpažinsite agresyviai vairuojantį asmenį, sulėtinkite greitį ir pasitraukite nuo jo.

Naudokite saugos diržus ir kitas saugos priemones. Saugos diržai yra privalomi visoms transporto priemonėms ir visiems keleiviams. Jie sumažina sužeidimų riziką ir mirties tikimybę eismo įvykyje. Be to, turite naudoti ir kitas saugos priemones, priklausomai nuo transporto priemonės tipo ir keleivių amžiaus. Pavyzdžiui, vaikams reikia specialių kėdžių arba pagalvių, dviratininkams ir motociklininkams reikia šalmų ir apsauginės aprangos. Be to, svarbu žinoti, kad kiekvienas auto servisas gali identifikuoti jūsų automobilio problemas, kurios gali sukelti pavojų važiavimo metu. Išsiaiškinkite jas.

Laikykitės kelių eismo taisyklių. Kelių eismo taisyklės yra nustatytos siekiant užtikrinti sklandų ir saugų eismą automobilių keliais. Jos reglamentuoja vairuotojų, keleivių, pėsčiųjų, dviratininkų ir kitų eismo dalyvių elgesį ir pareigas. Jūs turite žinoti ir laikytis kelių eismo taisyklių, kelio ženklų, signalų ir žymėjimo. Jei pažeisite kelių eismo taisykles, galite būti baudžiami administracine arba baudžiamąja atsakomybe.

Pamačius eismo įvykį, turi reaguoti atitinkamai ir laikyti bendrų principų

Užtikrinkite saugumą. Pažymėkite eismo įvykio vietą avarinės šviesos signalizacija arba avarinio sustojimo ženklu. Išlipkite iš transporto priemonės tik saugioje vietoje ir venkite trukdyti kitų eismo dalyvių važiavimui.

Informuokite atsakingas institucijas. Skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112 ir praneškite apie eismo įvykį, jo vietą, nukentėjusiųjų ir transporto priemonių skaičių. Jei yra sužeistų ar mirtinai sužalotų žmonių, prašykite greitosios medicinos pagalbos.

Suteikite medicininę pagalbą. Jei galite, suteikite pirmąją medicinos pagalbą nukentėjusiems asmenims. Jei tai pavojinga jų gyvybei ar sveikatai, palaukite greitosios medicinos pagalbos atvykimo.

Fiksuokite aplinką. Surinkite vairuotojų ir keleivių kontaktinius duomenis, nuotraukomis ar vaizdo įrašu užfiksuokite eismo įvykio vietą, lemiamas detales, transporto priemonių žymes ir pažeidimus. Jei turite automobilio registratorių, išsaugokite jo įrašus.

Bendradarbiaukite. Duokite parodymus ir išdėstykite viską ką matėte policijai ir pagalbos tarnyboms. Būtinai palikite kontaktinę informaciją, kad jos galėtų su jumis susisiekti kilus bet kokiems klausimams. Nusprendus padėti, viską atlikite iki galo. Turėkite galvoje, kad galite būti vienintelis ir svarbiausias liudininkas, nuo kurio priklausys ar bus pasiektas teisingumas.

Saugus vairavimas yra svarbus ne tik jums, bet ir visai visuomenei. Jei vairuosite saugiai, jūs prisidėsite prie kelių eismo saugos gerinimo ir nelaimingų atsitikimų prevencijos. Taip pat sutaupysite degalų, išlaidas ir laiką. Saugus vairavimas yra ne tik įstatymų išmanymas, bet ir sveikas proto pasitelkimo demonstravimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *