Medinė dėlionė – klasika tapęs lavinantis žaislas

Vaikystėje labai svarbu žaisti ir mėgautis žaidimo procesu. Tai padeda vaikams ne tik lavinti savo emocijas, bet ir pažinti pasaulį, mokytis empatijos, planavimo, gerina vaiko bendravimo įgūdžius. Todėl labai svarbu ne tik kiek laiko vaikas žaidžia, bet ir kokiais žaidimais naudojasi. Vienas populiariausių žaislų pasirinkimų jau daug metų yra medinė dėlionė. Kodėl ji iki šiol tokia populiari ir ja taip džiaugiasi įvairaus amžiaus vaikai?

Kodėl medis?

Mediniai žaislai, ko gero, yra tikra klasika. Daugelis jau suaugusių žmonių iki šiol su nostalgija prisimena savo medinį arkliuką, pirmąją medinę dėlionę – bokštelį. Vėliau tuos žaislus keitė plastikiniai, daug spalvingesni ir įvairesnių formų. Tačiau tai nereiškia, kad jie kažkuo geresni.

Pastaruoju metu natūralaus medžio žaislai yra vėl ypač vertinami. Medinė dėlionė yra puikus pasirinkimas įvairaus amžiaus vaikams, nes tai yra natūrali medžiaga, kuri nekenkia vaikui. Net jeigu vaikas pabandys dėlionės dalį „paragauti“, jam nieko nenutiks. Be to, medines dalis liesti vaikui yra malonu, jos nebraižo pirštukų ir yra švelnios, lengvai suimamos. 

Kaip keitėsi dėlionės?

Šiandien medinės dėlionės gali būti labai įvairios. Monti.lt elektroninėje žaislų parduotuvėje įsitikinsite, kokios skirtingos dėlionės šiandien gali būti. Žinoma, jog ir šiandien vaikams labai patinka klasikinė dėlionė bokštelis. Tačiau galima rinktis ir daug įvairesnių dėlionų variantų. Pavyzdžiui, lavinančias dėliones, kurios mokina, kokių profesijų žmonės gali būti. Dėlionės, padedančios mokytis skaičiuoti arba suprasti, kokie gyvūnai gyvena gamtoje. Vaikas gali dėlioti dėlione pagal savo pasirinkta staisykles ir taip ne tik gerai leisti laiką, bet ir mokytis jam suprantamu būdu.

Kaip išsirinkti dėlionę?

Turbūt viena priežasčių, kodėl medinė dėlionė yra toks populiarus žaislas ir yra tai, kad dėlioti galima pradėti nuo mažiausių dienų. Ir dėliojimas neatsibosta vaikui augant bei bręstant. Žinoma, jog gamintojai pritaiko dėliones prie vaiko amžiaus ir pagal tai jas paįvairina,  paverčia dar  įdomesnėmis.

Todėl jeigu ieškote įdomios ir lavinančios dėlionės savo vaikui, reikėtų rinktis tokią, kuri tinka vaiko amžiui, Pavyzdžiui, mažiausiems vaikams skirta medinės dėlionės padeda lavinti smulkiąją motoriką, yra paprastesnę. O vyresniems dėlionės gali būti sudėtingesnės, jų dalys yra smulkesnės. Pavyzdžiui, medinė dėlionė su skaičiais gali padėti mokytis skaičiuoti, sudėti, atimti, dalinti ar dauginti. Tad žaidimas nėra tik geras laiko praleidimas, tai įtraukiantis ugdymosi procesas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *