Liežuvio pasaitėlis: kada iškyla pirmosios problemos? 

Liežuvio pasaitėlis – tai plėvelė jungianti liežuvį su burnos apačia. Labai dažnai pasitaiko, jog gimusio vaiko liežuvio pasaitėlis yra per trumpas. Tai trukdo atlikti visus judesius liežuviu, dėl ko sutrinka ir kiti dalykai: kalbos raida, maitinamasis, kvėpavimas. Trumpas liežuvio pasaitėlis yra įgimtas, tačiau augant vaikui jis pailgėja. Jeigu vėliau išlieka per trumpas liežuvio pasaitėlis gali atsirasti daugiau problemų ir reikia ieškoti gydymo metodų.

Kokie yra per trumpo liežuvio pasaitėlio gydymo metodai?

Liežuvio pasaitėlį, kai jis yra per trumpas, reikia pakirpti. Procedūra nėra ilga, o pritaikius vietinę nejautrą ir neskausminga. Dažniausiai ši procedūra taikoma vaikams nuo 5 metų, nes sumažėja rizika, kad procedūrą reikės kartoti. Kartais per trumpas liežuvio pasaitėlis yra pakerpamas ir kūdikystėje, kai vaikas negali normaliai žįsti ar yra sutrikusios kitos gyvybinės funkcijos. 

Per trumpas liežuvio pasaitėlis gali suformuoti netinkamus liežuvio laikymo įpročius. Jiems taisyti yra skiriama miofunkcinė terapija. Miofunkcinės terapijos metu yra atliekami pratimai, kurie koreguoja kaip yra laikomas liežuvis ramybės būsenoje. Jeigu ši problema nėra sprendžiama gali sutrikti vystymasis, kalbos raida, atsirasti kvėpavimo sutrikimų.

Per trumpas liežuvio pasaitėlis: kaip pastebėti? 

Kada reikia susirūpinti, kad liežuvio pasaitėlis yra per trumpas? Kai vaikas negali iškišti pilnai liežuvio, sunkiau judinamas liežuvis į šonus ir į viršų. Jeigu pastebite, kad kūdikis nepakankamai pavalgo, dažnai atpila, neauga svoris – viena iš priežasčių gali būti taip pat per trumpas liežuvėlis. Tokiais atvejais reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris padėtų nustatyti šią problemą. Tik gydytojas galės paskirti tinkamą metodą liežuvio pasaitėliui patrumpinti, o kartais net nukels šią procedūrą, jeigu ji šiuo momentu nėra dar reikalinga. 

Liežuvio pasaitėlis yra svarbi dalis, nes ji leidžia liežuviui laisvai po burną. Kai liežuvis negali judėti laisvai, pradeda kilti kitos problemos susijusios su tuo, o kartais ir net rimtesnės. O vėliau susiformavus liežuvio laikymo įpročiui prireiks ir miofunkcijos. Todėl pastebėję šiuos simptomus būtinai apsilankykite pas specialistą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *