Kapo dengimas granito plokštėmis: privalumai ir trūkumai

Kapavietės priežiūra yra labai svarbi, nes tai yra vieta, kurioje ilsisi mūsų brangus žmogus. Deja, su laiku kiekvienas žmogus turi vis daugiau kapaviečių, kurias reikia prižiūrėti. Ne visuomet yra tam laiko ir jėgų, todėl vis daugiau žmonių ieško, kaip sutvarkyti kapavietę, kad sprendimas būtų ilgalaikis. Vienas geriausių pasirinkimų – kapo dengimas granito plokštėmis.

Jau daug metų granitas yra vienas populiariausių pasirinkimų, ieškant antkapių ar kitų kapaviečių dengimo ir tvarkymo sprendimų. Pastaruoju metu pastebima tendencija, jog vis daugiau kapaviečių yra dengiamos granito plokštėmis. Tokiu būdu uždengiamas visas kapavietės plotas arba jo dalis.

Kokie svarbiausi privalumai?

Jeigu svarstote, ar Jums tiktų kapavietės dengimas granito plokštėmis, reikėtų žinoti, kodėl klientai renkasi tokį sprendimą. Svarbiausias privalumas yra tai, kad plokštėmis dengtų kapaviečių priežiūra yra minimali. Dažniausiai tokį dengimo būdą renkasi žmonės, kurie negali dažnai atvykti tvarkyti kapavietės arba tam neturi laiko. Ypač vargina, jeigu atvykus, reikia nuolat rinkti lapus nuo kapo, nukritusius spyglius, grėbti, ravėti kapavietės vietą. Ypač vyresnio amžiaus žmones tokie darbai vargina. Todėl siekiant palengvinti kapavietės priežiūrą ir pasirenkamas kapo dengimas granito plokštėmis.

Taip pat svarbu žinoti, kad granito plokščių priežiūra yra labai paprasta. Norint, kad kapo išvaizda būtų nepriekaištinga, pakanka du kartus atlikti kapavietės valymo darbus. Tad nebereikia investuoti į kapo priežiūrą perkant gėles, papuošimus, nuolat atnaujinant skaldą ar ant kapo užpiltus akmenukus. Be to, granitas leidžia sukurti išskirtinius spalvų ir ornamentų derinius, kurie visuomet atrodo gražiai ir niekuomet neišeina iš mados.

Kokie yra granito plokščių trūkumai?

Turbūt vienintelis tikras ir rimtas trūkumas yra tai, kad granito plokštės yra brangus kapų dengimo būdas. Dažniausiai granito antkapiai kainuoja brangiau nei kitų akmenų antkapiai. Tačiau verta žinoti, kad kapavietės tvarkymo kaina priklauso nuo jos būklės. Pavyzdžiui, pigiau kainuoja tokių kapų tvarkymas, kai nereikalingi papildomi pasirengimo darbai, tokie kaip kapavietės lyginimas ar naujų pamatų išliejimas. Taip pat kaina priklauso ir nuo to, kokio dydžio kapavietė yra ir koks kapo dengimas granito plokštėmis bus reikalingas. O tiems, kurie nori sutaupyti, verta žinoti, kad įvairios įmonės, teikiančios kapaviečių tvarkymo ir restauravimo paslaugas, siūlo ir atsiskaitymą išsimokėtinai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *