Geodeziniai matavimai: ką reikėtų žinoti?

Jeigu anksčiau nesate susidūrę su geodezija, sužinoję, kad Jums reikalingi geodeziniai matavimai, gali būti, jog nežinosite, nuo ko pradėti. Todėl prieš ieškant, kas galėtų atlikti tokius matavimus, verta pasidomėti apie tai, kas tai per matavimai yra, kada ir kaip jie atliekami.

Kada reikalingi geodeziniai matavimai?

Geodeziniai matavimai yra procesas, kurio metu specializuoti geodezininkai įvertina žemės sklypo plotą, nustato ar atnaujina ribas, posūkius. Dažniausiai tokios paslaugos reikalingos kai yra jungiamas sklypas ir reikia nustatyti naujas sklypo ribas. Taip pat toks matavimas gali atliekama ir priešingu atveju – kai vienas sklypas dalijamas į kelis mažesnius. Tuomet taip pat svarbu nustatyti tikslias kiekvieno sklypo ribas.

Tokie matavimai taip pat gali būti atliekami kai yra keičiama žemės paskirtis. Arba tais atvejais, kai reikia atkurti žemės sklypo ribas, nes jos yra nežinomos arba pasikeitusios. Visais šiais atvejais darbą atlikti gali tik profesionalūs matininkai, turintys tam reikalingas licencijas.

Kaip atliekami matavimai?

Geodeziniai darbai išskirtinai atliekami tik tuomet, kai geodezininkas atvažiuoja į sklypą gyvai. Nors šiandien esame įpratę daugybę paslaugų gauti nuotoliniu būdu, kadastriniai matavimai taip atlikti būti negali. Geodezininkas turi atvykti į vietą ir išmatuoti viską sklypą. Taip pat svarbi žinoti, kokių dokumentų gali prireikti specialistui. Tad reikėtų būti pasiruošus savininko asmens dokumentą, išrašą iš Registrų centro apie nekilnojamą turtą bei žemės sklypo planą. Kartais yra reikalingi šalia esančių sklypų dokumentai, jeigu atliekant matavimus kyla klausimų ar neaiškių situacijų.

Matininkas, atlikęs matavimus, visus duomenis perduoda Nacionalinei žemės tarnybai ir jeigu nekyla jokių abejonių ar neatitikimų, duomenys perduodami Registrų centrui.

Kaip išsirinkti geodezininkus?

Labai svarbu žinoti, kad geodeziniai matavimai gali būti atliekami tik licencijuoto specialisto. Todėl ieškodami geodezininkų, pirmiausia rinkitės patikimus paslaugų tiekėjus. Kitaip sumokėsite pinigus, o atlikti darbai nebus pripažinti galiojančiais. Taip pat nepamirškite pasidomėti, kiek laiko dirba geodezininkai ir ar jie yra gerai vertinami atsiliepimuose.

Be to, svarbu žinoti, kad geodezininkai atvyksta nustatyti tikslias sklypo ribas. Kartais savininkai galvoja, kad galima susitarti su specialistu ir jis nežymiai pakeis sklypo ribas taip, kaip tai naudinga savininkui. Deja, to padaryti geodezininkas negali, nes jo darbas nustatyti ir pažymėti ribas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *